TEOG Ne Zaman Yapılacak ? 2014-2015

0
1766

Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 yılı için TEOG sınavlarının ne zaman yapılacağını belirledi. Buna göre 1. dönem ve 2. dönem teog sınavları şu tarihlerde yapılacak.

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip imzasıyla illere gönderilen yazıda, ortaokulların 8’inci sınıflarında 2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılanların ise ikinci sınavının ortak uygulanacağı bildirildi.

İlki kasım diğeri nisan ayının son haftası:

Yeni eğitim öğretim yılında TEOG kapsamında ilk dönem sınavlarının kasım ayının, ikinci dönem sınavının ise 2015 yılı nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığının belirtildiği yazıda, kesin tarihlerin ise MEB tarafından hazırlanacak kılavuzda düzenleneceği aktarıldı.

TEOG Sınav Konuları

Yazıda, birinci dönem yapılacak sınavlarda sorulacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar yapılan ders konularını içereceği açıklandı.

Sınavların yapılış tarihi itibariyle çalışma takviminde belirtildiği şekilde ünite, öğrenme alanı, konu ve kazanımların süresi içinde işlenmesi ve öğrencilerin eksikliklerinin kalmaması için okul yönetimlerinin ve öğretmenlerin gerekli tedbirleri alması istendi.

teog

Bir yorum bırakın