TEOG Sınavına Üç Hafta Kaldı

0
1377

Temel Eğitimden Orta Öğrenime Geçiş (TEOG) sınavları gitgide yaklaşıyor. Birinci dönem için ilki 25-26 Kasım’da yapılacak olan sınavlara yaklaşık 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi katılacak.

TEOG’a üç hafta kaldı:

Uzmanlar TEOG sınavı öncesi öğrencilerin eksiklerini belirleyip o noktalara çalışması gerektiği yönünde hemfikir.

TEOG’da hangi konulardan soru çıkacak ?

Birinci dönem yapılacak sınavlarda sorulacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar yapılan ders konuları. Kısaca ilk sınavda işlediğiniz tüm ünitelerden sorumlu olacaksınız. 2. sınavda ise sene başından beri, 1. sınav konuları da dahil tüm konulardan sorumlu olacaksınız.

teog logo

TEOG sınavlarında 1. ve 2. Günler:

Öğrenciler birinci gün oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, ikinci gün oturumunda fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil dersleri yazılılarına girecek. Ortak sınavlar, saat 09.00, 10.10, 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacak. Öğrencilere her yazılıda 20 soru için 40 dakika cevaplama süresi verilecek. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört çeşit kitapçık verilecek.

MEB 2016 TEOG e-Kılavuzunu yayınladı

 

Bir yorum bırakın