TEOG sonuçları ne zaman e-okulda yer alacak ?

0
1685

TEOG mazeret sınavlarının da geride kalmasının ardından 8. sınıf öğrencileri TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmekte. TEOG sınav sonuçları (mazeret ile birlikte) 1. dönemin sonlarında yani Ocak ayında açıklanacak ve sonuçlar e-okul sisteminde yer alacaktır.

2. Dönem TEOG sınavı tarihleri:

İkinci dönem ise merkezi ortak sınavlar, 29-30 Nisan 2015’te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015’te gerçekleştirilecek.

TEOG haberleri için buraya tıklayınız.

teog

TEOG sonrası puanlar nasıl hesaplanacak ?

Merkezi ortak sınavlarda alınan puanlar, yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Bu puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında ise öğrencilerin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8. sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Bu puanlama ise 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Bir yorum bırakın