Trakya Üniversitesi Kayıt Tarihleri ve Kılavuzu (2012)

1
2331

2012-ÖSYS sonuçlarına göre Trakya Üniversitesine  kayıt hakkı kazanan tüm öğrencilerin kayıtları 03 -07  Eylül 2012 tarihleri arasında “Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Menza Binası – EDİRNE”de yapılacaktır. Kayıt için gerekli bilgiler, öğrenci bilgi formu, kayıt yerinin ulaşım bilgileri konunun devamında yer almaktadır.

[ad]

Öğrenci Bilgi Formu indirmek için tıklayınız.

Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

***   KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER ***

 

1-  Adayın ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı.

2-  Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan  aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz). Aday  ek puandan  yararlanarak  yada sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde  belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. ( “METEM”  programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

3-  12 adet  4.5 x 6  (cm) ebadında fotoğraf ((Fotoğrafların arkasına adınızı ve soyadınızı yazınız.)

4-  Öğrenci Bilgi Formu. (Doldurularak Kayıtlara Getirilecektir.)   ( İnternet üzerinden indirip doldurabilirsiniz www.trakya.edu.tr )

5-  Öğrenci Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Dekontu

a)       Kayıt merkezinde açılan veznelerde Bankaca tahsilat işlemleri yapılacaktır.

b) Bulunduğunuz yerdeki Türkiye İş Bankası Şubelerinden birine, Trakya Üniversitesi öğrencisi olduğunuz öğrenci no verilmek suretiyle ödenebilir. Alınan dekont kayıt anında istenecektir.

6-  Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

-“Ortopedik Protez ve Ortez” ile “Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik”  programlarına yerleştirilen adayların ellerini ve parmaklarını ustalıkla kullanabilmelerine dair Sağlık Raporu.

-“Odyometri” programına yerleştirilen adayların konuşma, işitme ve görme özürü olmadığına dair Sağlık Raporu.

“İlk ve Acil Yardım” programına alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları; program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

1 YORUM

Bir yorum bırakın