TRT Kadınlar Buz Pateni Müsabakalarını Yayınlayacak

0
1339

Rusya’da düzenlenecek olan Kış Olimpiyatlarında Kadınlar Buz Pateni yarışlarını, kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacağı haberleri (ve gelen tepkiler) üzerine TRT yetkilileri açıklama yaptı. Yetkililer; kadınlar buz pateni yarışlarının tamamının yayınlanacağını belirtirken, yarışların kadın kıyafeti nedeniyle yayınlanmayacağı iddialarına tepki gösterdiler.

Yetkililer, “Yayınlayıp yayınlamama tereddüdü kıyafetten değil; firma ile süren pazarlıktan kaynaklandı. Fiyatı yüksek bulduğumuz için pazarlık yaptık ama onlar bugüne kadar bir devlet kurumu olan TRT’nin pazarlık yapmasına alışkın değillerdi. Önce şaşırdılar ama sonra fiyatta anlaşma sağladık. Yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim aldık ve tüm buz pateni yarışlarını yayınlama anlaşması sağladık” dediler.

buz pateni

Yetkililer ayrıca böyle bir düşünce olsa yüzme ve voleybol müsabakalarının da yayınlanmayacağını söylediler: “Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık. İstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonasını da yayınlamazdık”

Bir yorum bırakın