TSK: Uzun Dönem Askerlik 12 Ay Olacak

2
1839

Uzun süredir uzun dönem askerliğin süresinde kısaltma konusu gündemdeydi. Milletvekillerinin açıklamalarına ek olarak TSK da bu konu ile ilgili açıklama yaptı.

TSK’dan yapılan açıklamada ”Uzun dönem askerliğin 12 ay olarak kısaltılmasında görüş birliğine varılmıştır. Kısa dönem 6 ay olarak kalacak” dedi.

Çalışmalar şuan için devam ediyor, henüz yasalaşmadı.

Başbakan Erdoğan’ın askerliğin 12 aya düşeceğini açıklamasının ardından VATAN’a bilgi veren Genelkurmay kaynakları, bu konuda çalışmanın sürdüğünü, ancak zamanlamanın henüz netleşmediğini bildirdi. Zamanlamada son noktayı hükümet koyacak. Askerlik süresinin 12 aya düşmesiyle birlikte acemi eğitiminin de 20 ile 30 gün arasında verilebileceği belirtiliyor. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, “Bir an önce olması, askerlik bekleyenleri rahatlatmaya dönük bir çalışma olmuş olur. Süresinin ne kadar olacağı, Genelkurmay Başkanlığı’nın görüşü doğrultusunda, TBMM bu konuda en son kararı verme organıdır” dedi. Elitaş, “Askerlik ile ilgili düzenleme iki gün komisyon aşaması, iki günde genel kurul aşaması, bir hafta içinde çıkabilir” diye konuştu.

askerlik tecil

2 YORUMLAR

  1. bedelli askerlik 27 yaş adaleti bekliyoruz.İşvereniz.30 yaşlar gibi süreyle işimiz yoktur.Onbinlerce genç işadamı sorumluluklar altında olup;diplomasını alamamıştır.Bedelli askerlik 27 yaş kurtuluşumuzdur.12 ay askerlik iflasımızdır.Vergi mükellef kayıtlarımız delildir.

  2. bedelliaskerlikhakkaniyetle yeniden duzenlenmeli,yaş 27ye cekilmelidir. Bu bir ihtiyaçtır..12ayaskerlikiflastır.Syglrmzla

Bir yorum bırakın