Twitter Takipçi Kazanma Sitelerine Dikkat

0
1104

Twitter’de bir çok popüler hashtag sayfasında “twitter takipçi kazanın, takipçi sayınızı arttırın” tarzı reklamlar yer almaktadır. Bu sitelerin çoğu programlarla veya üyelik sistemleriyle twitter hesabınızı kendi ağlarına katmaya çalışmaktadırlar. Bu tür sitelere hesap bilginizi vermeniz sonucunda siz de başkalarını otomatik olarak takip etmeye başlayacaksınız. 

Twitter’de takipçi arttırma işlemi otomatik olarak değil doğal yollardan yapılmalıdır. Otomatik takip sonrası listeye kısa sürede bir çok takipçi gelir ancak paylaşımlarınızı gördükçe takipten vazgeçeceklerdir.

Twitter’de takipçi sayınızı arttırmak için yapabileceğiniz belli başlı şeyler: (Organik yöntemler)

Güncel hashtag’lara yönelmek: Futbol, Aktif Yarışmalar, Gündemle ilgili önemli gelişmeler çoğu zaman hashtag konularıdır. Bu konularla ilgili tweetler atmak takipçi sayınızı arttırabilir.

Olaylara ilişkin ilgi çekici ve komik yorumlar yapmak.

Twitter’de bir sözcük aramasında diyelim bu “survivor” olsun, en çok takipçisi olanların tweetleri ilk başta görülmektedir. Bu açıdan twitter takipçisi kasarken, ilk zamanlar zor, takipçi sayısının artmasının ardından tweetlerinizin yayılacak olması nedeniyle gerisi kolaydır.

Tek bir konuya yönelmek: Bu yöntemde twitter adresinizi tek bir amaç için kullanırsınız. Diyelim teknoloji meraklısısınız, sadece o konuda yazılar yazarsınız ve diğer teknoloji meraklıları sizi takip etmeye başlar.

Instagram, tumblr, facebook hesaplarınıza twitter hesabınızı ekleyin: Blog ve sayılan sitelere twitter bağlantınızı eklemeniz takipçi sayınızı arttıracaktır. Instagram ve tumblr’da takipçi edinmek ve çok sayıda insana ulaşmak çok kolaydır. Eklediğiniz resimlere # şeklinde tag giriniz.

Örneğin eklediğimiz fotoğraf bu olsun: 

harry potter, ron
Olası taglar: #harry potter #ron #hogwarts #school #study #class vb.

Bir yorum bırakın