Üniversite başvurusu için son günler, ÖSYM Büroları Hafta Sonu Açık

0
1300

Üniversite sınavı başvuruları için son gün 19 Ocak, ÖSYM yaptığı açıklamayla hafta sonu başvurular için başvuru merkezlerinin açık tutulacağını belirtti.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının pazartesi sona ereceğini, başvuru süresinin uzatılmayacağını belirterek, “Adaylar, başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar. Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da ‘ais.osym.gov.tr’den teyit etsinler” dedi.

YGS’ye kaç kişi başvurdu:

Bu yıl 2 milyon 100 bin adaydan başvuru beklediklerini belirten Demir, şimdiye kadar yaklaşık 1,5 milyon adayın başvuru yaptığını bildirdi.

2015 ygs

“Üniversite başvuruları için pazartesi son. 2014’te bunu ısrarla vurguladık, 2015’te de aynı noktada olacağız, hiçbir başvuru süremizi uzatmayacağız. Çünkü ondan sonraki süreç dakika dakika işliyor. Adaylar başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar, paralarını yatırsınlar. Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da ‘ais.osym.gov.tr’den başvurularının yapıldığını teyit etsinler, herhangi aksamaya mahal bırakmasınlar.”

 

Bir yorum bırakın