Üniversite Ek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2015

0
2137

Üniversite tercih sonuçları beklenirken, 2015 Ek Yerleştirme tercih ve kayıt tarihlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ek yerleştirmeler, 2015 yılı ÖSYS tercihinin ardından herhangi bir bölüme yerleştirilemeyen adaylar için yapılacaktır.

Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri: 17-21 Ağustos 2015

Ek Yerleştirme Sonrası Üniversiteye Kayıt Tarihleri: 31 Ağustos 2015 ile 04 Eylül 2015.

2015 Ek Yerleştirmeleri İçin Ne Kadar Kontenjan Boş Kaldı ?

2015 Ek Yerleştirme Nasıl Yapılacak ?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2015-ÖSYS sonuçlarına göre (sınavsız geçiş dâhil) yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır.

Sınavsız geçiş dâhil merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır.

2015 ek yerleştirme

 

Ek Yerleştirmede; Tablo 4’teki lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır.

Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

Bir yorum bırakın