Üniversite Harçları Kalktı Mı ? (2012)

2
2318

Başbakan  Erdoğan’ın üniversite harç ücretlerinin kaldırılacağına yönelik açıklamasının ardından bütün öğrenciler 2012 yılında üniversite harçlarının kalkıp kalkmadığını merak ediyor. Üniversite Harçları Kalktı Mı ? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina’da gerçekleşen toplantı yaklaşık 5.5 saat sürdü. Toplantının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”Birinci öğretimde harçlar kaldırılmıştır” dedi.

[ad]

 

Arınç, şöyle konuştu:

 

“Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

2 YORUMLAR

  1. Prof.Murat Tuncer’in önerisi çok mantıklı.Askere gitmemek için ya da başka sebeplerden okulu uzatan bir çok öğrenci var,onların hizmetini neden devlet yani milletimiz yüklensin??
    2.öğretim okuyanlar genelde çalışanlar fakat harçları çok yüksek gerçekten bir haksızlık var ortada.
    2.öğretimler yerine tembel öğrenciden kaynak sağlanması daha adaletli olur.Böylece öğrenci milleti de sadece eğlencesine,gençliğine bakmaz sorumluluk alır…

  2. BEN OKULUMU UZATTIM ANCAK BENİM DURUMUMDAKİLER BENİ ANLAYABİLİR. SADECE ŞUNU SÖYLEYEYİM BİRAZ VİCDANLARININ SESİSİNİ BİR RABBİNİN SESİNİ DİNLYİN ASKEREDE GİTMEYİ BİR AN ÖNCE İŞ AİLE SAHİBİ OLMAYI İSTİYORUZ AMA BUNLARIN YÜZÜNDEN OLAMIYORUZ ALLAHA HAVALE EDİYORUM

Bir yorum bırakın