Üniversite Katkı Payları Kaldırıldı Mı? (2012)

10
2787

Başbakanın sene içindeki üniversite katkı payı ücretlerinin kaldırılacağına yönelik açıklamasının ardından üniversiteye yeni kayıt olacak bir çok öğrendi katkı paylarının kalkıp kalkmadığını öğrenmek istiyordur. 1. Öğretimler için Üniversite harçları bugünkü bakanlar kurulu kararıyla kaldırılmıştır.

[ad]

Arınç, şöyle konuştu:

“Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

10 YORUMLAR

 1. bu adaletsizlik. ikinci öğretimde okuyanların durumu çok mu iyi ? bir tarfı yaparken. bir tarafı yıkmayın. Bu çocukların da müjdeye ihtiyacı yokmuy du sizce değerli hükümet yetkilileri. Tamam onların masrafı fazla hiç olmasa katkı paylyarını yarı yarıya indirebilirdiniz. İkinci öğretim üvey evlat muamelesi görmüş olmuyor mu ? sizlerin de çocuklarımızı sevgdinizi bilmek istiyoruz.

 2. bence de bu çok acımasızca olmuş ben haberi duyunca bi oh çekmiştim şimdi yıkıldım resmen ben 573 küsur parayı nerden bulucam bunu sormak istiyorum yetkililere bari umutlandırmasaydınız da para biriktirseydik (bu devirde nasıl yapıcaksak)

 3. arkadaşlar onu bunu bırakalım da bu ne biçim iştir anlamadım gitti 2 öğretim herhalde devlet üniversitesi olmuyor vakıf üniv gibi muamele göruyor. o zaman kapatsınlar 2. öğretimi bizde rahat edelim bize bizim öğrenim giderlerine bu kadar duyarsız kalanlar da ve bize 2 .sınıf muamle yapanlarda. ne diyelim başka burdan ilgili herkesin tepkilerini bekliyoruz.

 4. ya siz neyi tartışıyonuz adamlar sizi ikinci öğretime zorla mı soktular .kendiniz istediniz bunu.adamlar oraya ikinci öğretimi boşa koymamışlar demekki harç parasını kaldırsalar öyle bi bölüm niye var .o zaman herkes orayı tercih ederdi.o zaman biraz daha fazla çalışsaydınız da girmeseydiniz oraya .ha şunu sölerim indirim yapabilirlerdi ama tamamen kaldırmasını beklemeyin eğer böyle bi beklentisiniz varsa ikinci öğretim kaldırılsın daha iyi…

 5. peki daha önceden katkı payı borcu olanlar bu borcu ödeyecekmi yoksa sadece bo dönemden itibaren mi geçerli? bu konuda bilgisi olan varmı

 6. merve arkadasım canım bız de bu ülkenın evlatlarıyız ama senın kanında bu ülke çocuklarına merhamet olmadığı belli.böyle gereksiz bır yorumu nasıl yapabıldın hayret doğrusu 2.öğretım harç paralarıda kalksın ve yahut 1.öğretım harçları fiyatına ödeyelim hukumete seslenıyorum duy sesımızı!!!1

 7. ya ne kadar salaksınız abi. adamlar sizi piyon haline getirmiş istediği gibi oynatıyo ve kategorize edip sınıflara ayırıyo sizde kaklımş ”evet abi adamlar haklı s*klecek birilerine ihtiyaçları vardı piyango size çıktı” diyorsunuz resmen 2. öğretimlere. (merve salağı ve arkın efendi). bu siyasetin altında yatanları bilmedğiniz için bol keseden sallıyosunuz sadece!

  bu arada sürpiz kazık; harçları sadece yeni kazananlar ödemeyecek…

  merve ve arkın umarım sizde eski 1. öğretimdensindir.
  ben 1. öğretimim ama ”f*ck the system”

Bir yorum bırakın