Üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar 2017

0
1701

KYK için yurt başvuruları devam ederken, üniversiteyi kazanan öğrencilerin bir kısmı burs başvurularını beklemeye ve araştırmaya başladı. KYK’nın kabul edeceği burs başvuruları için henüz belirli bir tarih yok, bu arada burs başvurusu için vakıfların sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Not: Burslar geri ödemesizdir, kredi ile karıştırılmamalıdır. Krediler öğrenciden daha sonra talep edilir. KYK hem burs hem de kredi için başvuru almaktadır. Vakıflar ise genel olarak burs vermektedir.

TEV (Türk Eğitim Vakfı)

TEV, burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin 5-30 Eylül tarihleri arasında TEV web sitesinden form doldurması, çıktısını alıp imzalayarak, istenilen belgeleri hazırlaması ve ilgili duyuruda belirtilen başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere veriliyor. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendiriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, yükseköğrenim bursu başvuruları 15 Eylül – 30 Ekim 2017 tarihleri arasında alınmaya başlanacak.

 

ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği)

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilkelerine bağlı maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı üniversite öğrencilerine ‘Bir Işık da Siz Yakın’ projesi kapsamında eğitim bursu veriyor. 2017-2018 Öğretim Yılı Başvuru Tarihi: 8 – 18 Eylül, 2017-2018 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 200.- TL (Eylül – Haziran olmak üzere 10 ay)

 

ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI

Başvurular ÖSYM’nin 2017 yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü başlayıp 24 Ağustos saat 23.59’a kadar sürüyor. Başvurular, başvuru belgelerinin posta yoluyla vakıfa iletilmesiyle gerçekleşiyor.

 

SABANCI VAKFI

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak veriliyor. 2017-2018 akademik yılı burs başvuru bilgileri Eylül ayında ilan edilecek.

ANADOLU VAKFI

Burs başvuruları her yıl 1-30 Eylül tarihleri arasında Burs Başvuru Sistemi üzerinden online olarak yapılıyor.

Başvurulara ilişkin detaylar için vakıf sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yorum bırakın