Üniversitede Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Yapılıyor ?

4
7723

Bu konuda üniversitelerde kayıt dondurma işlemleri hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Öncelikle kayıt dondurma işlemi maddi, ailevi, 1. dereceden yakının kaybı, sağlık ve askerlik gibi durumlarda yapılır. Kayıt dondurma başvuruları genellikle üniversite kurulu tarafından geri çevrilmez. Bir yıl kayıt donduran öğrenciler dilerlerse dilekçeyle 2. dönem derslere dönebilirler.

Kayıt dondurma nasıl yapılıyor ?

Kayıt dondurma işlemini, eğitim öğretim yılı başlamadan önce, üniversitenizin yayınladığı kayıt dondurma formunu doldurarak veya öğrenci işlerine sorarak yapabilirsiniz. Kayıt dondurma başvuru sonucunuz öğrenci emailinize veya adresinize gönderilir. Dondurma süreniz sona erdiğinde öğreniminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kayıt dondurmanın, kayıt yeniletmeyip okula gitmemekten farkı okulunuzun teknik olarak uzamamasıdır.

Açıköğretim yapan yerlerde kayıt dondurma yerine kayıt yeniletmeme yapılmaktadır. Öğrenci tekrar kayıt yeniletmek istediğinde önceki dönem borçlarını ödemek zorunda kalır.

4 YORUMLAR

  1. ben sakarya üni.kazandım 1.ögretim ama okulu dondurmam gerkiyo 1 sene daha calısıp sınavlara giricem ben ne yapmalıyım gereklı evraklar neler ?

  2. benn hacettepe üni. ilk ve acil yardım bölümünü kazandım ama kayıta gittiğim zaman kayıt dondurmanın kalktığını ve ders programını almadığım sürece gelmeyebilir mişim bunu söylediler peki bi bilginiz var mi ben iki yıl daha baslamak istemiyorum ama bunun süresi var mı varsa kaç sene

  3. Kastamonu üniversitesi Nafi Daday , maliye bölümüne atandım. En devletten kayıt yaptırdım, dondurmak için ne yapmam gerekir? Acil yardım!!!

Bir yorum bırakın