Üniversitelerde Açık Öğretim Dersleri Başlıyor (2012- 2013)

10
4990

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri,17 Kasım 2012 tarihinden itibaren bazı dersleri ülkedeki tüm üniversitelerden derslere katılarak alabilirler.  Bu dersler için öğrenci kartınızı göstermeniz yeterlidir, herhangi bir ücreti yoktur.  Devam zorunluluğu yoktur.

Derslerin başlangıç ve bitiş tarihleri:

  • Güz Döneminde 17 Kasım 2012 tarihinde başlayacak ve 31 Ocak 2013 tarihinde sona erecektir.
  • Bahar Dönemi akademik danışmanlık dersleri ise 23 Mart 2013 tarihinde başlayacak 31 Mayıs 2013 tarihinde sona erecektir.
Hangi üniversitelerde ders verilecek ?

Açıköğretim Akademik Danışmanlık Hizmetleri, 2012 – 2013 öğretim yılında tüm iller (Muş İli hariç), 6 ilçe merkezinde (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Elbistan, Nazilli) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yürütülecektir.

Dersler, ders yerleri ve saatleri için tıklayınız. (excel dosyasıdır)

Bu hizmetler

  • İSTANBUL’da, Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi – Haydarpaşa, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – Beyazıt, İktisat Fakültesi – Bahçelievler, olmak üzere 3 merkezde,
  • ANKARA’da, Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – Cebeci, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – Beşevler,
  • İZMİR’de,  Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Buca, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu – Bornova, olmak üzere 2 merkezde
  • ESKİŞEHİR’de, Anadolu Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – Yunus Emre Kampusu ve Açıköğretim Eğitim, Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampusu Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Meşelik Kampüsü, olmak üzere 2 merkezde yürütülecektir.

Hangi dersleri alabilirsiniz ?

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri:

İktisada Giriş I, Genel Muhasebe I, Matematik I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü, İstatistik I, Mikro İktisat, Finansal Yönetim I, İngilizce I, Dönem Sonu İşlemleri, Türk Vergi Sistemi, Maliyet Muhasebesi.

Bahar Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri:

İktisada Giriş II, Genel Muhasebe II, Matematik II, Osmanlı Türkçesine Giriş II, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları, İstatistik II, Makro İktisat, Finansal Yönetim II, İngilizce II, Finansal Tablolar Analizi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Maliyet Yönetimi.

Akademik danışmanlık derslerinin yapılacağı merkezler ve ders programları, Kasım ayının ilk haftasından itibaren, AÖF Büroları ve http://www.anadolu.edu.tr adresinde “Açıköğretim” linkinde bulunan “Akademik Danışmanlık Hizmeti” bağlantısında duyurulacaktır.

Dersler, resmî tatil günleri (31 Aralık, 01 Ocak, 23 Nisan, 01 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.

Akademik Danışmanlık Hizmetleri’ne ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

10 YORUMLAR

  1. Ben Kamu Yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim.Ben de üniversitede ders almak istiyorum.Dersler ne zaman başlıyor,ayrıca kaç tane ders alabilme imkanımız var ve bunlar hangi dersler?Bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler…

  2. Arkadaslar bende kamu yonetimi 1.siniftayim haydarpasa eczacilk fakultesinde 3 tane ders alabiliyorum dersler iyi geciyor hocalar bire bir ilgileniyor ogrenci karti ile girebilirsiniz haydarpasa cumartesi gunleri saat 5 e kadar dersler var sabah saat 9 da dersler basliyor simdilik bu kadar herkeze basarilar diliyorum

  3. ya bn şimdi türk dili ve edebiyatı bölümünü okuyorum açıktan yalnız ders almak istiyorum nasıl alacağıma dair bi bilgim yok bana bilgi verebilirmisiniz nereye müracaat edebilirim gazide yokmuş ne yapıcağıma dair bi bilgi istiyorum

Bir yorum bırakın