Üniversiteye Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin Dikkatine

1
1417

Bu yıl ÖSYS yerleştirmeleri sonrasında bir üniversite bölümünü kazanan öğrenciler için, Gri Bilge Rehberlik olarak kayıt bilgilendirmesi yapmak istiyoruz. 2-6 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak olan kayıtlar öncesi bu uyarıları dikkate almanız önemlidir.

  • Kayıt günü gelmeden önce kesinlikle üniversitenizin sitesini ziyaret ediniz. Çoğu üniversite, kayıt günleri öncesinde internetten önkayıt istemektedir. Bu işlemi yapmanız kayıt işlemlerinizi hızlandırır.
  • Kayıt günü gelmeden, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız. Belgelerin listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yanınızda fazladan kimlik fotokopisi bulundurmayı unutmayın.
  • Fakültelere göre kayıt günleri değişebilir. Yani 2-6 Eylül arasında herhangi bir gün yerine belirlenmiş bir günde kayıt yaptırabilirsiniz. Bunun için üniversitenizin kayıt açıklamasını okumalısınız.
  • Üniversiteler için harç/öğrenim ücreti geçen yıl kaldırıldı, bu yıl geçerli olacak ücreti bakanlık kurulu yayınlayacaktır. Ücret alınmama uygulaması devam edebilir.
  • Kayıt ile ilgili duyurular için facebook veya twitter sayfamızı takip edebilirsiniz.

universite

1 YORUM

  1. Ben 2 yıllık geçiş yaptım tutturdum ama gitmek istemiyorum istemedigim bi bölümdü 2 yıl geçiş hakkım devam ediyormu devam ediyorsa kaç puan düşer

Bir yorum bırakın