Uzaktan Eğitim Nedir ?

0
1582

Uzaktan Eğitim, bir çok üniversitede faaliyet gösteren adından da anlaşılabileceği gibi, mekandan bağımsız bir öğretim türüdür. Uzaktan Eğitim Nedir ? Uzaktan Eğitim okuyan öğrenciler, sınavlara ve derslere tamamen internet ortamından katılır, canlı işlenen dersleri izler. Okula gitmenin gerekli olmadığı bu öğretim sistemi özellikle çalışanlar için uygun olarak görülmektedir.

Uzaktan Eğitime ne kadar uygunsunuz ?

Uzaktan eğitimin artıları oldukça barizdir, bu sistemde okumak istiyorsanız internet ve bilgisayarla içli dışlı olmanız gerekmektedir, ayrıca kendinizi ders çalışmaya evdeyken bile motive edebiliyor olmalısınız.

Eğer yukarıda bahsettiklerimize uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ve vaktinizi örgün üniversite eğitimine ayıramayacaksanız uzaktan eğitim bölümlerini tercih edebilirsiniz.

Four major universities are joining forces with Coursera, a Silicon Valley startup, to offer free online classes in more than three-dozen subjects.

 

Uzaktan Eğitimin Olumlu Özellikleri

Fırsat eşitliği vardır,

fiziksel engelli öğrencilerin de eğitime etkin bir biçimde katılmasını sağlar,

yaşam boyu öğrenime yardımcı olur, öğrenci kitlesi geniştir.

coğrafi ve bölgesel engellere takılmaz,

derslere 24 saat erişim olanağı sağlar, istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz,

vakti olmayanlar ve çalışanlar için oldukça uygundur.

[quote_center]Uzaktan Eğitim Nedir ? sorunuzu umarım cevaplayabilmişizdir, Uzaktan Eğitim Bölümleri yüksek lisans, önlisans ve lisans alanlarında bulunmaktadır. Üniversite adı + uzaktan eğitim şeklinde arama yaparak bölümleri öğrenebilirsiniz.[/quote_center]

Gribilge.com olarak tüm okuyucularımıza eğitim hayatlarına başarılar diliyor, yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Bir yorum bırakın