Vizeye Girmeyen AÖF Öğrencisi Final Sınavına Girebilir Mi ?

54
42646

Ara sınava katılmayan (vize) AÖF öğrencileri, ara sınav notunu sıfır (0) kabul ederek, isterlerse dönem sonu sınavına katılabilirler.

Mazeretleri nedeniyle sınavlara katılamayan öğrencilere mazeret sınavı düzenleniyor mu?

Her ne sebeple olursa olsun sınavlara katılmayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz.

Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda telafi sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Öğrencilerin mağdur olmamaları için, mutlaka sınavlara katılmaları gerekmektedir. Mazeretli bile olsalar, öğrenciler için telafi sınavı açılmaz.

54 YORUMLAR

 1. 2012 de aöf işletme bölümüne kayıt yaptırdım ilk harçı yatırdım fakat hiçbir sınava giremedim ve kaldımkayıt yenileyip devam etmem mümkünmü acaba

   • Merhaba; ben 3 yıl önce konaklama işletmeciliğine kayıt oldum ve sınavların hiçbirine girmedim; ama kaydımı hep yenilettim; şimdi ben sınıfta mı kalmış oluyorum yoksa o dersleri verip mezun olabilir miyim; bide tahminen sizce kaç dersim kalmıştır sınava girmem gereken geçmiş yıllardan ? Teşekkürler….

 2. mrb ben ara sınavlarda yalnzca 10 şubattaki sınava giremedim 4 dersim 0 olarak gecti. finallerede giriyorum ama kalır mıyım lütfen acil cvp yardmcı olun

 3. İyi günler aöf adalet 1.sınıf öğrencisiyim 1.dönem 2 dersten kalmıştım bu dönem ise hiçbir sınava girmedim sınıf tekrarı mı oluyor veya tekrar kayıt yeniletebiliyor muyum nerdeyse bütün dersler kaldığı için alttan mı alıncak bilgi verirseniz sevinirim.

 4. arkadaşlar ben 2, sınıf kamu okuyorum davranış bilimleri ve siyaset tarihi derslerinin ilk sınavına girmedim acaba 2, sınavda kaç puan almam lazım

 5. ARKADAŞLAR BEN 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM HER 2 DÖNEMDE HARÇ YATIRDIM AMA HİÇBİR SINAVA GİRMEDİM SENEYE SINIF TEKRARIMI YAPIYORUM YOKSA 2.SINIFA GEÇİP 1. SINIF DERSLERİNİİ ALTTAN MI ALIYORUM.

 6. merhaba, ben bu yıl ikinci üniversite kapsamında işletme bölümünü tercih yapıcağım fakat ilk dönem vize ve final sınavlarına girmezsem okul yarım dönem mi uzar nasıl olur bilgi verirmisiniz?

 7. Adalet bolumune yazildm aralik 14 15 sinavlarina katilicam ama ocaktaki finale katilamayabilirim .sonucu nasil olur sinifta kalirmiyim finale girmezsem. Yada nasil kurtaririm acil cevap verirseniz sevinirim

 8. ben bu sene aöf ten adalet bölümüne kayıt yaptırdım ama vizelere giremicem acaba finallerde gecmem zor olur mu ayrıca bütünleme sınavı diye bişey var mı ?

 9. Ben İlçede 2.üniverstemi okuyorum. Kar nedeniyle yollar kapalı. Büyük ihtimal vizelere gidemicem. Bunu bir şekilde telafi edebilir miyim ? Veya vizelere girmeyip finallerden geçme şansım olabilir mi ?

  • finallerden eğer 70 alabilirsek geçebiliyoruz çünkü bende gremicem vizelere cok sacma baska sehre getirememek sınavları yer değistirmeyi son bi hafta kalaya kadar müsade etseler çok iyi olacak

  • aynı sıkıntıdan bende çekiyorum bugun 1 ders kaçırdım canım çok sıkkın finalde geçme şansım var mı bilmiyorum, okulum zaten uzadı daha fazla uzamasını istemiyorum.

  • kardeşim yalnız değilsin bende bugün yapılan sınava yoğun trafik ve benim ihmal karlığım yüzünden giremedim ben olayı iyice araştırdım şu notu alırsan kesin geçeriz diye bir şey yok gireceğimiz dersin başarı puanı önemli atıyorum iktisadi kalkınma dersinden 60 alırsın %70 ile çarpılınca 42 puan eder aldığın bu puanda başarı durumun ne ise yani çan eğrisine göre (diğer öğrencilerin belirlediği geçme puanı) kaçsa ona göre değişir cc puan diyelim 47 oldu eğer ortlaman 2.00’ın üzerindeyse sorumlu olarak geçersin.

 10. Arkadaşlar bende bugun 3. oturumu yanlışlıkla kaçırdım.burda giremediğim dersler bidahaki seneyemi kalcak yoksa finlalerde o derslere yuklenmem mantıklı olurmu…?

 11. arkdslr bn aö sosyl hızmt okuyorum 2 sınıfım ama 14 15 arlık snvında 14 olan cumrtesı gnku sınavımı kaçırdım 4 dersım vardı gıremedım napmam lazım lütfen açıl yardım eger fınallerdede alamazsam ıı puan kalmısmı oluyorum bn onlısans kpss sıne grcem bu sene oda eylülde eylüle kdar verebılmemın ımkanı vrmıdr

 12. güz dönemi sınavlarının ilklerine girmedim şuanda 25 acakta bidaha var onlara da girmezsem nolur ? kayıt yenileme yapabilirmiyim daha sonra

 13. 1.sınıf öğrencisiyim güz donem sınavına girdim fakat öğrenci sayfamda adres bilgimi değiştirdim. Belli tarihler arasında değişiklik yapılacağını bilmiyordum yarın da sınav var ama ben sınav giriş belgemi açamıyorum. Şimdi ben yarın sınava giremeyeceğim bahar dönemine kayıt yaptırıp 2. dönemde okuluma devam edebilir miyim?

 14. bazı sıkıntılardan dolayı 25-26 ocaktaki sınavlarıma giremiycem bunun sonucunda ne olur acaba yada bu giremiyceğim dersleri tekrar hangi şekilde vericem şimdiden teşekkürler kolay gelsin …

 15. adalet 1 .sınıftayım güz dönem sonu 1. oturum sınavına giremedim. Bu dersleri 2. sınıfta normal dönem dersleriyle verebilir miyim yoksa 1 dönem uzar mı?

 16. merhaba işimden dolayı güz dönemindeki sınavların hicbirine giremedim kayıt yaptrmadım sınav için nisandakı ve hazirandaki sınavlara girip kayıt yaptrma imkanım varmı ve sınıf gecme

 17. Mrb ben 3 yıldır aöf de okuyorum 2 yıllık işletme yönetimi okuyorum su can egrisi ckgndan bri hic gecemyorum hep tekrar oluyor. Bu bölümde kac yıl okuyabirim ? Yda ygsye girip tekrr adelet bölmünü yazsam kolaymı bu bolumden? İlk yıl ne güzel geciyordm can sistemi beni yıktı gcemyorum bi türlü..

 18. Merhaba ben çalışma ekonomisi bölümüne lisans tamamlama olarak kayıt yaptırdım. Ilk dönem harcın yatırdım ama hiç bir sınava giremedim ikinci dönem tekrar baştan kayıt mı yaptırmak lazım yoksa sadece ikinci dönem harcın yatırıp devam edebiliyor muyum

 19. Merhabalar.2 inci üniversite olarak 2012 yılında Adalet Bölümüne kayıt olmuştum.İlk dönem harcını yatırdım sınava gidemedim ve daha sonra 2 dönem harcını yatırmadım ve sınavada girmedim.
  şu an 2016 da kayıt yenileyebiliyormuyum? yani harcını yatırıp tekrar devam edebiliyormuyum?

 20. merhaba .2.üniy okuyorum ve oturum kagıdına dıkktlı bakmadıgım ıcın 2 ders sınavına gıremdım arkadslar 70 alınırsa gecılebılıyor dıor ama emın olmadım canm cok skkın bı okadrda calıstıgım bı sınavdı .basına boyle bı durum gelıp gecen varmı

 21. Merhaba arkadaşlar,
  Şu an ki vizelerde 3 tane dersin sınavına giremedim.finalde girsem iyi puanla geçermiyim yoksa yine sıfır mı sayılcak notum?

Bir yorum bırakın