Whatsapp Son Güncelleme ve Yenilikler

0
840

Whatsapp tarafından yapılan son 2017 güncellemeleri ve yenilikler sırasıyla aşağıda yer almaktadır. Whatsapp güncellemeler, whatsapp yenilikleri, whatsapp uygulamasına dair yeni bilgiler.

Whatsapp artık işletmeler için uygulamalar geliştiriyor (5 Eylül 2017)

İşletmelerin farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Örneğin, resmi olarak – insanların bir işletmeyi başka bir kişiden ayırt etmesi için onaylanmış bir profil – ve mesajlara cevap vermenin daha kolay bir yolunu istiyorlar. Küçük şirketler için ücretsiz bir WhatsApp Business uygulaması ve havayolları, e-ticaret siteleri ve bankalar gibi küresel bir müşteri tabanıyla geniş çapta faaliyet gösteren daha büyük şirketler için bir kurumsal çözüm amaçlı yeni araçlar oluşturuyor ve test ediyoruz. Bu işletmeler, müşterilere uçuş saatleri, teslimat teyitleri ve diğer güncellemeler gibi yararlı bildirimler sunmak için çözümlerimizi kullanabilecekler.

Whatsapp şirketler için rozet uygulamasına başlıyor (3 Eylül 2017)

İşletmelerin sosyal medya hesapları olması artık çok yaygın bir uygulama. Herkesin sosyal medya hesabı açmak gibi bir ayrıcalığı olduğu için, platformların işletme hesaplarına özel bir rozet veya işaret vermesi çok önemli, çünkü teknik destek alırken kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram onaylanmış hesap özelliğine zaten sahipti ve şimdi WhatsApp da bu listeye katılıyor.

Whatsapp çıkarma özelliği (22 Ağustos 2017)

Instagram’da oldukça popüler olmasına rağmen WhatsApp’ta bekleneni veremeyen bu özelliği parlatmak isteyen şirket, WhatsApp’a da Instagram’da olduğu gibi çıkartmalar ekliyor.

Söz konusu yenilik sayesinde WhatsApp, yeni bir fotoğraf, video veya GIF paylaşırken, özel çıkartmalar paylaşmanıza izin verecek.

Whatsapp durum güncellemesi (20 Şubat 2017)

Bu güncelleme ile görüntüleri ve videoları arkadaşlarınızla ve WhatsApp’taki kişilerinize kolay ve güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Evet, durum güncellemeleriniz bile uçtan uca şifrelenmiştir.

Whatsapp Kamera Özellikleri (3 Ekim 2016)

WhatsApp kamera özelliği artık öne bakan flaşı desteklemektedir, böylece mükemmel bir selfie (özçekim) çekebilirsiniz. Az ışıkta ve gece bu özellik ekranınızı aydınlatacak ve fotoğrafınızın kalitesini artıracaktır. Ayrıca video kaydederken kullanmanız için kolay bir yakınlaştırma (zoom) özelliği de ekledik – parmağınızı ekranda yukarı veya aşağı kaydırarak yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Ön ve arka kamera arasında hızlı geçiş yapmak için de ekrana iki kez dokunmanız yeterli.

Bir yorum bırakın