YDS başvuru süresi uzatılacak mı 2014

0
1930

6 Nisan’da yapılacak olan YDS ilkbahar sınavı için başvurular 3 Şubat tarihinde başlayıp, 12 Şubat 2014’te sona ermiştir. Başvuru sürecini kaçıran ve başvuru yapamayan adaylar haliyle YDS başvurularının uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyorlar.

2014 YDS başvuruları uzatılacak mı ?

ÖSYM sınav başvurularında büyük bir teknik hata olmadığı sürece başvuru süreci uzatması yapmamaktadır. YDS için başvuru süreleri uzatılmayacaktır.

Eğitim bilgisi uyarısı:

Merkezimiz kayıtlarında adaylara ait eğitim bilgileri, arşiv bilgisinin oluşturulabilmesi ve bu bilgilerin diğer sınavlar/yerleştirmelerde de kullanılabilmesi amacıyla başvuru aşamasında alınmaktadır. Bu amaçla; Başvuru Merkezlerince eğitim bilgileri alanında bilgi girişinin yapılabilmesi için, adayın eğitim bilgilerini gösteren resmi belgenin/belgelerin (diploma, mezuniyet belgesi vb.) başvuruda adayın yanında bulunması gerekmektedir. Eğitim bilgileri, Sınav Koordinatörlükleri ve Başvuru Merkezleri tarafından belgeye dayalı olarak kontrol edilerek sisteme kaydedilecektir. Bu nedenle adayların başvuru merkezine giderken güncel (en son) eğitim bilgilerine ait resmi belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

yds 2013

Bir yorum bırakın