YDS Geçerlilik Süresi

5
3344

Bu yıl ilk defa 7 Nisan’da yapılacak olan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı)’nın geçerlilik süresini ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ali Demir açıkladı. Buna göre YDS’nin geçerlilik süresi sürekli olacaktır yani belli bir kısıtlama yoktur ancak kurumlar istediklerinde sınav için süre koyabilirler.

Daha önceki yıllarda KPDS ve ÜDS’ye girenlerin puanları ise geçerliliğini koruyacaktır.

Ali Demir’in açıklamaları:

 ”Mevcut KPDS ve ÜDS’nin geçerlilikleri devam edecek ve yeni gelenler YDS’ye girecek. Bu yıl yapacağımız YDS’nin, KPDS ve ÜDS ile eşdeğerlilikte olmasını sağlayacağız. Dolayısıyla bu sınava geçişte bir sorun olmayacaktır”

”Ancak kurumlar kendi istekleri doğrultusunda süre tanımlayabilir. Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS’de olduğu gibi 5 yıl”

AA

5 YORUMLAR

  1. 2014 yds ilkbahar donemnden aldigm puan.2014 kpss sonuc belgemde yer aliyordu..fakat 2015 kpss bu puann sonuc belgesinde yer almayacagini tekrar bu yil da snava grlmesi gerektgi soylenyor.gecerlilik suresi belrtlmedigi icin sacma braz ama.bilgnz var mi bu konuda?tskkrler;)

    • söylenti sadece girmenize gerek yok. burada yer alan YDS geçerliliği açıklaması Ali Demir tarafından yapılmış ve tarafımızdan derlenmiştir. Herhangi bir ÖSYM sınavı en az 2 yıl geçerlidir bilginize.

Bir yorum bırakın