YDS İlkbahar başvurusu için son günler

0
2955

YDS ilkbahar başvuruları için son gün 15 Şubat olarak belirlenmiştir. Yılda iki kez yapılan test şeklindeki YDS için başvurunuzu önce, internetten başvuru ardından bankaya sınav ücretinin ödenmesi şeklinde yapabilirsiniz. Öğrenim bilgilerini değiştirmek isteyen adaylar, mezuniyet belgeleri veya öğrenci durum belgeleri ile ÖSYM başvuru merkezlerine gidebilirler.

İLKBAHAR DÖNEMİ BAŞVURU TARİHLERİ : 03-15 Şubat 2016

İLKBAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHİ, SAATİ VE SÜRESİ : 27 Mart 2016, 9.30, 2,5 saat (150 dakika)

SINAV ÜCRETİ : 80,00 TL

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL ÖSYM SINAV

KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 5,00 TL

ÖSYM SINAV KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN FOTOĞRAF GÜNCELLEME ÜCRETİ :10,00 TL

yds başvuru

Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:

 Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

 Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

 Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı eğitim bilgisi olmayanlar veya sistemde mevcut bilgiyi değiştirmek isteyenler, başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yaparak bu bilgilerinin sisteme kaydını sağlayabileceklerdir. Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer almaktadır.

* Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır.

Başvurulara ilişkin detaylar için: YDS ilkbahar kılavuzu.

Bir yorum bırakın