YDS İlkbahar Sınavı Nasıldı ? 2016 YDS Değerlendirmeleri

1
4080

2016 YDS İlkbahar dönemi sınavı 27 Mart tarihinde gerçekleştirildi. 9:30’da başlayan sınav 150 dakika sürerken, sınava katılan adaylar YDS değerlendirmelerini paylaşmaya başladı. YDS İlkbahar kolay mıydı ? İşte değerlendirmeler:

YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinden uygulandı.

Ekşi Sözlük yazarlarından YDS değerlendirmeleri:

iç kapaktaki komedi, ösym’nin geldiği durumu bir kez daha gözler önüne serdi.

onun haricinde azıcık övüneyim, kızmayın: sadece 2 sorumdan emin değilim (ingiliz posta idaresinin yaptırdığı ilk yapışkanlı pul penny black sorusu ve bir de allah’ın belası yarasaların kış uykusuna yatmasını anlatan soru). ama tabii emin olduğum sorular arasından da yanlışlarım çıkacaktır. hesabın da kaç üzerinden yapıldığını bilmiyorum ama 100 üzerinden yapılıyorsa 80-90 arası bir skor yapmayı umuyorum. ehi.

barisunver

başıma bir şey gelmeyecekse (nisbeten) kolay bulduğum sınav. tabi neye göre kime göre ? ahan da buna göre:

(bkz: #33141771)

tamamen eğlencesine, ekmek çarpsın hiç çalışmadan*, sülalem raad şekilde girdim. 2013’e göre rahatça yetiştirince, üstüne dönüp soruları kontrol etmek için zaman kaldığını falan farkedince sevindirik oldum. kontrol aşamasında en az 4-5 soruyu değiştirdim inşallah patlamayız. günün en güzel haberi ise sınava yürüme mesafesiyle 10 dakikalık yerde girmem oldu. eğer a seviyesi puan alabilirsem maaşıma 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510 lira zam almam da olası.

bir insan daha ne isteyebilir ki lan !!
kuul

ösym’nin yine yeni bir kuralla karşımıza çıktığı sınav oldu. gerçekten, tüm kalbimle söylüyorum; allah belanızı versin. sınava girerken sinirlenelim diye mi yaptınız naptınız anlamadım.

ayrıca bu sınava kolay diyen arkadaşların hangi sınava girdiklerini merak ediyorum ki bunu hiç çalışmadan önceki ilkbahar sınavından 87,5 almış biri olarak söylüyorum. gramerde baya zorlayıcı sorular vardı. paragraf soruları kolaydı tamam da o anlam bütünlüğünü bozan cümlelerin hepsi ayrı zordu, çeviriler de önceki yds’ler kadar kolay değildi. gayet çelişkide bırakıyordu.

her şey bir yana da, kapıya bıraktığım 2,5 liramı kim aldı ya. aşk olsun.

chubbchubb
2013 yds
şu sınava zor diyenlere cinsellik ve seyahat içerikli bir önerim… şaka şaka, kol gibiydi çok afedersiniz. kondomsuz, kremsiz en organiğinden…
doyoubelieveinlifeafterlove
ingilizce olanında şıklarda ikircik yaratacak 4 adet hata tesbit* ettim; ancak itiraz da ücretli, soru başına 20 tl, olduğu için ne yazık ki itiraz etmeyeceğim. bir tane paragrafta doğrudan dilbilgisi hatası vardı; ancak, yanıtı etkilemiyordu.
mehmetpars

kendimi bilgisayar başında hissetmemi sağlayan sınav. teşekkürler captcha bölümüne, zaman çalmaktan başka bir işlevi yoktu. afallayıp 1-2 dakika anlamaya çalışılmış 1-2 dakika da yazma sürse haybeden 4-5 dakikayı yemiştir. daha önceki sınavlarda böyle bir uygulama var mıydı diye düşündürtmüştür.

sorulara gelince gramer çok kolay değildi, paragraf çok zor değil ama soruyu anlamak bu sefer sınavın %50 değil %60-70 idi. yakın anlamlı sorular ise kolaydı. geçmiş olsun.

whitegoddess

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

ÖSYM sınav takvimine göre, YDS ilkbahar dönemi sonuçları 14 Nisan’da açıklanacak.

1 YORUM

  1. kelime soruları haricinde hiçbir çeviride zorlanmadım ama felsefe yapmaya çalışırken saçmalık silsilesi ile doldurulmuş uzun paragraflar ve bir o kadar çelişkili benzer seçenekler son 1 saatte kontrol adı altında tüm sınavı 2.kez baştan yapmama neden oldu :/
    Normalde çeviriyi meslek olarak zaten yapıyorum sertifikam da var ama bu sınavdan +70 üzeri için ümidim yok açıkçası ayrıca bir yds kursu veya ders anlatımı şart gibi.

Bir yorum bırakın