Yeni AÖF kayıt yenileme sistemi ve ders ekle sil işlemleri

0
2773

AÖF için kayıt yenileme süreci 6 Ekim’e kadar devam edecek. Henüz ders ekle sil veya kayıt yenilemeyen öğrenciler için belirtelim, kayıt yenileme sisteminde bu yıl bazı değişiklikler yapıldı. Tüm ders seçimleri eskiden olduğu gibi otomatik değil öğrenciler tarafından yapılacak ve öğrenciler 45 AKTS krediye kadar ders seçimi yapabilecekler.

AÖF kayıt yenileme 2 adımda yapılacak

Kaydını yenilemek isteyen öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek. Daha sonra seçtiği derslere göre hesaplanan ücreti yatıracak ve kaydını tamamlamış olacak. Böylece, öğrencinin ayrıca bağlı bulunduğu Açıköğretim Bürosuna gitmesine gerek kalmayacak.

Ders seçim işlemi üç aşamadan oluşmaktadır:

  1. Aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

2. Aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

3. Son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir.

Üst dönemden ders seçimi yapabilirsiniz

2017-2018 öğretim yılı itibariyle, Açıköğretim Sisteminde artık istediğiniz dönemden ders seçebileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; örneğin seçtiğiniz derslerden biri 3. yarıyıl dersi ise 5. yarıyıla kadar ders seçebilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme adresi

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

AÖF kayıt yenileme ücretleri hangi bankalara ödenecek ?

AÖF Ödeme bilgileri kayıt yenileme işleminin ardından Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında belirtilecektir. Bu ücreti Ziraat Bankası şubelerinden veya ATM’lerinden yatırabilirsiniz.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 06 Ekim 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

Diğer sorularınız için kayıt yenileme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: http://www.gribilge.com/aof-kayit-yenileme/

 

Bir yorum bırakın