Yeni Pedagojik Formasyon Başvuru Kılavuzu (Ocak 2014)

0
1206

Pedagojik formasyon başvuruları 23-27 Ocak 2014 tarihleri arasında yeniden alınacak. Tercih süreci için daha önceki başvuru kılavuzu güncellendi. Aşağıdaki linkten başvuru kılavuzunu indirebilirsiniz.

Daha önce tercih yapanlar ne yapacak ?

28 Kasım – 6 Aralık 2013 tarihleri arasında tercih yapan adaylar istedikleri takdirde tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. 28 Kasım–6 Aralık 2013 tarihleri arasında tercih yapan adaylar yeniden tercih ücreti ödemeden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Formasyon tercihleri nasıl yapılacak ?

Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak, bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih ve yerleştirme işlemlerinde, başvuran adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki bilgileri esas alınacaktır.

Adayların, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki program/üniversite bilgileri girdiği son sınavdaki bilgileridir. Mezun olduğu program/üniversite bilgisinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu bilgilerini, tercih süresi içinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden yapabileceklerdir.

Tercih ücreti 10,00 TL olacaktır. Tercih yapılmadan önce ücretin yatırılmış olması gerekmektedir.

>>> 23 Ocak Pedagojik Formasyon Başvuru kılavuzu <<<

Bir yorum bırakın