Yeni Şafak’ın “İnönü Atatürk’ü Zehirledi” Adlı Bomba Haberine Tepkiler

0
1545

Yeni Şafak’ın “Atatürk’ü İnönü zehirleyerek öldürdü” şeklindeki “bomba” niteliğindeki haberi sosyal medyada alay konusu oldu.

Hürriyet’e konuşan İnönü ailesi, “Asıl bu haberi yapanlar Türk halkını zehirlemeye çalışıyor” açıklaması yaptı. İsmet İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan, Yeni Şafak’ın “tarihi sır perdesini aralıyoruz” vurgusuyla manşetine taşıdığı iddiaları “deli saçması” olarak nitelendirerek, İnönü Vakfı ve İnönü ailesinin haberler hakkında “suç duyurusunda bulunacaklarını” açıkladı.

Bomba haberin Twitter’de etkisi:

@KaNggReN : Atatürk’ün ölürken söylediği son sözler ele geçirildi, Atatürk “bu ismet beni öldürecek, en iyisi başkanlık sistemi” demiş.

@OzgurAbaciNL : Biri Yeni Şafak’a Atatürk ile İnönü’nün öldüğünü, aralarında kavga çıkarmak için çok geç kaldıklarını söylesin.

yetvart danzikyan @yozgatedirnetra
atatürk’ü zehirlediler çünkü akp’yi kurma hazırlıkları yapıyordu..

Kerem ALTIPARMAK @KeremALTIPARMAK
Yeni Şafak yakında İsmet İnönüyle Fuat Avni arasındaki direk mesajlaşmayı da paylaşır. Beraber Atatürk’e suikast planı konuştukları

Özgür Mumcu @ozgurmumcu
Parti antetli kağıtla Atatürk’e suikastten bahsetmişler. Yeni Şafak, mon amour

İbrahim Kiras @ibrahimkiras
İnönü adına Atatürk’ü zehirlettiği söylenen Şükrü Kaya aslında İnönü’nün en büyük rakibiydi ve hatta İnönü’yü ortadan kaldırmaya çalışmıştı!

yeni şafak inönü atatürk

Bir yorum bırakın