YGS 2013 Sınav Yerleri

0
1562

YGS 2013, 24 Mart tarihinde yapılacaktır. Sınav yerleri sınavdan 7 – 10 gün önce ÖSYM tarafından duyurulmaktadır. Buna göre sınava nerede gireceğinizi en geç 18 Martta ais.osym.gov.tr‘den öğrenci girişi yaparak öğrenebileceksiniz. Şifresi olmayan veya hatırlamayan adayların bu süreç içinde en yakın ÖSYM merkezine gidip şifre almaları gerekmektedir (2 TL).

Dikkat: Sınav giriş belgenizi yazıcıdan renkli veya siyah beyaz olarak çıkartmalısınız. O belge olmadan sınava giremezsiniz. Arkası veya önüne herhangi bir yazı yazmayınız.

Güncelleme: Sınav giriş yerleri 14 Mart saat: 16:00’da yayınlanacaktır. YGS Sınav giriş belgesi çıkartma işlemleri için BURAYA tıklayınız.

Uyarılar:

  1. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri ziyaret ediniz. Sınav günü bu size kolaylık sağlayacaktır.
  2. Şeffaf şişede su dışında sınava bir şey getirmeyiniz. Cep Telefonu, kalem, anahtarlık vb. gereçleri yanınızda taşımayınız.
  3. Sınav saatinden en geç yarım saat önce sınav yerinde olmaya çalışın.
  4. Kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın!

ygs sinav giris belgesi

2013-YGS SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
Bu belgeyi, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM.’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden sınav tarihinin on gün öncesinden başlamak üzere edinebilirsiniz.
Belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.

Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmeniz sınav günü size kolaylık sağlayacaktır.

Bu belgelerini kaybeden adaylar tekrar İnternet.’ten edinebileceklerdir. Adaylar İnternet.’ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Bir yorum bırakın