YGS Aday Şifresini Unutan Adaylar Ne Yapmalı?

0
1069

15 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan YGS’ye girecek olan adaylar, SInava Giriş Belgesi’ni, T.C kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte 5 Mart 2015 tarihinden itibaren https://ais.osym.gov.tr adresinden edinebileceklerdir.

Adayların şifrelerini unutmaları/kaybetmeleri nedeniyle Sınava Giriş Belgesi edinemediklerinden dolayı yeni şifre almaları zorunluluğu vardır. Yeni şifreleri şu şekilde edinebilirsiniz:

  • ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen İnternet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri, burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.
  • Sorulara doğru cevap veremediği için İnternet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya YGS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine geçerli nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 5,00 TL ücret karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve yetkilendirilmiş Başvuru Merkezleri’nin adreslerine aşağıda verilen bağlantıdan erişilebilir.

Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.

şifre_unutmak

Bir yorum bırakın