YGS Başvuru Süresi Uzatılacak Mı ? YGS 2016 Başvuruları

0
2154

Üniversiteye giriş sınavlarının ilki olan YGS için başvurular 20 Ocak’a kadar devam edecek. İnternet üzerinden de yapılan başvurular için başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı gündemde. Nitekim ülkemizdeki gergin durum nedeniyle sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı bölgelerde başvurular konusunda sıkıntı yaşanıyor. Buna rağmen ÖSYM, YGS başvuru tarihlerinin uzatılmayacağını bildirdi.

YGS Başvuruları İnternetten Yapılabilir:

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla yapabilirken, diğer tüm adaylar başvuru merkezlerine gitmek zorunda. Lise son sınıf öğrencilerinden okulları başvuru merkezi olanlar başvurularını okullarına; kendi okulu başvuru merkezi olmayan son sınıf öğrencileri, açık lise öğrencileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde geçerli bir fotoğrafı veya eğitim bilgisi bulunmayan ya da eğitim bilgisinde değişiklik olan adaylar ise başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri veya ÖSYM tarafından belirlenmiş başvuru merkezlerinin herhangi birinde gerçekleştirecek.

lys ygs

Başvuru süresi uzatılmayacak:

Yasak nedeniyle dışarı çıkamayan ve internet aracılığıyla başvurusunu yapamayan öğrenciler, başvurularını son tarih olan 20 Ocak’a kadar tamamlamak zorunda. ÖSYM, daha önce de olduğu gibi başvuru tarihinde bir uzatma olmayacağını belirtirken, sınav takviminde değişiklik yapamayacaklarını bildirdiler.

2016 YGS Başvurusu Nasıl Yapılacak ?

1)      Aday bilgilerinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine işlenmesi ve onay kodunun sisteme girilmesi  (Başvuru işlemi)

2)      Sınav/sınavsız geçiş ücretinin yatırılması (Başvurunun tamamlanması)

>>> 2016 YGS Kılavuzu <<<

 

Bir yorum bırakın