YGS Soru Kitapçığını Paylaşan Kişi Hakkında Soruşturma Başlatılacak

0
882

15 Mart 2015’te gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı kitapçığını, sınav binasından alıp götüren ve sosyal medyada bir kısmını paylaşan kişi tespit edildiğinde kişi hakkında adli soruşturma başlatılacağı ileri sürüldü.

ÖSYM Başkalnığı tarafından yapılan açıklama:

“2015-YGS ile ilgili olarak, bugün sosyal medya üzerinden paylaşılan soru kitapçığı sayfasına ait görüntü, sınavdan çıkan bir adayın sınav kurallarına aykırı olarak sınav sonrasında sınav salonundan çıkardığı bir kitapçık veya kitapçıktan koparmak suretiyle dışarı taşıdığı bir bölümüne aittir” ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu sayfa görüntüsünün sınav öncesi ve sınav sırasında alınmış olması ihtimal dışıdır. Sınav herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan hak ve adalet ölçüsünde güvenle tamamlanmıştır.

Soru kitapçığını veya bir bölümünü sınav binasından alıp giderek sınav sonrasında sosyal medya üzerinden söz konusu sayfanın görüntüsünü paylaşan aday tespit edilir edilmez hakkında gerekli adli işlem başlatılacaktır. Adayların ve kamuoyunun endişesine yol açacak herhangi bir durum söz konusu olmayıp sınav sonuçlarının en hızlı biçimde açıklanması için yoğun bir çalışma devam etmektedir.”

ösym logo

Bir yorum bırakın