YGS’yi kaçıran öğrenci intihar etti

0
1237

Çanakkale, Biga İlçesi’nin Kavaklık Mahallesi’nde oturan Biga Atatürk Anadolu Lisesi 4’üncü sınıf öğrencisi Büşranur Kalaycı canına kıydı. Genç kızın, YGS’ye bir dakika geç kalması sonrası sınava alınmadığı ve geçtiğimiz gün YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından bunalıma girdiği düşünülürken, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Olay dün akşam saatlerinde Biga İlçesi’nin Kavaklık Mahallesi’nde oturan Kalaycı ailesinin evinde meydana geldi. YGS’ye giremediği için bir süredir bunalımda olduğu belirtilen Biga Atatürk Anadolu Lisesi 4’üncü sınıf öğrencisi Büşranur Kalaycı canına kıydı. Kız kardeşi Gülnur, akşam eve geldiğinde Büşranur’un odasında tavana asılı cansız bedeniyle karşılaştı.

YGS’nin 15 dakika kuralı ve mağdur adaylar

Haber verilmesi üzerine gelen polis ve 112 Acil Servis ekibi, Büşranur’un intihar ettiğini belirledi. Savcının olay yerinde incelemesinin ardından Büşranur Kalaycı’nın kesin ölüm nedeninin saptanması için cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Savcılıkta ifadeleri alınan Kalaycı ailesinin fertleri, Büşranur’un 12 Mart pazar günü yapılan YGS’ye 1 dakika geç kaldığı gerekçesiyle giremediği için bunalımda olduğunu, geçen 28 Mart’ta sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından psikolojisinin iyice bozulduğu için intihar ettiğini düşündüklerini söyledikleri öğrenildi.

Öte yandan genç kızın arkadaşları, Twitter’de paylaştıkları iletilerle, asıl nedenin YGS olmadığını söylediler:

Kaynak

Bir yorum bırakın