YÖK Akademik Kadro İlanları: 381 Öğretim, 696 Araştırma Görevlisi, 110 Okutman

0
7155

2016 yılının son döneminde, yaklaşık 80 üniversite, toplamda 1349 öğretim elemanı almak için ilan yayımladı. İlanlara YÖK’ün akademik kadro ilanları sayfasında ulaşılabilir. Aşağıdaki linke tıklayarak kadroları ve şartları görüntüleyebilirsiniz. 

1349 kişilik kadronun dağılımı:

381 Öğretim Görevlisi, 696 Araştırma Görevlisi, 110 Okutman, 160 Uzman

İlan Sayfasına gitmek için: https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/

ÖĞRETİM ÜYESİ HARİCİ ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINDA ARANAN KRİTERLER

ÖĞRETİM ÜYESİ HARİCİ ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINDA ARANAN KRİTERLER
UNVAN ALES YABANCI DİL TECRÜBE VE MEZUNİYET YAZILI VE
SÖZLÜ SINAV
YAŞ
ARAŞTIRMA
GÖREVLİSİ
Atama yapılacak programa hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan (Eğitim bilimleri bölümüne alınacaklarda lisans mezuniyet alanında 70 puan) YDS’den en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. En az lisans mezunu olmak. Yazılı sınav yapılır İlana ilk başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
(LİSANS DÜZEYİNDE
EĞİTİM VERİLEN YERLER)
Lisans öğreniminden mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan YDS’den en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
(Eğitim dili yabancı dilse en az 80 puan)
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak, Yazılı sınav yapılır.
(Eğitim dili yabancı dilse sözlü ve/veya yazılı sınav)
Yaş sınırı yoktur.
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
(ÖN LİSANS DÜZEYİNDE
EĞİTİM VERİLEN YERLER)
Lisans öğreniminden mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan Yabancı dil şartı yoktur.
(Eğitim dili yabancı dilse en az 80 puan)
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak. Yazılı sınav yapılır.
(Eğitim dili yabancı dilse sözlü ve/veya yazılı sınav)
Yaş sınırı yoktur.
OKUTMAN
(YABANCI DİL)
Hangi puan türünden en az 70 puanı sağlıyorsa İlan edilen yabancı dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak. En az Lisans mezunu olmak. Sözlü sınav yapılır. Yaş sınırı yoktur.
OKUTMAN
(TARİH, TÜRK DİLİ VB.)
Lisans öğreniminden mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan YDS’den en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. En az Tezli Yüksek Lisans
mezunu olmak.
Yazılı sınav yapılır Yaş sınırı yoktur.
UZMAN Lisans öğreniminden mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan YDS’den en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak. Yazılı sınav yapılır Yaş sınırı yoktur.
ÇEVİRİCİ Lisans öğreniminden mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan İlan edilen yabancı dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak. En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak. Sözlü sınav yapılır. Yaş sınırı yoktur.

Tablo memurlar.net sitesinden alınmıştır.

Bir yorum bırakın