YÖK: İnkilap Tarihi İle İlgili Bir Şey Söylemedik

0
1061

Geçtiğimiz günlerde YÖK başkanı Gökhan Çetinsaya‘nın bir açıklamasından yola çıkarak, üniversitelerde İnkilap Tarihi derslerinin kaldırılacağına yönelik haberler ortaya çıktı. YÖK bugün yayımladığı tekzip metiniyle, aslında öyle bir açıklama olmadığını ve herhangi bir dersin kaldırılacak olması durumunda bunu kamuoyuna duyuracaklarını belirtmiştir.. Sonuç olarak İnkilap Tarihi dersi için henüz net bir şey yok. Tekzip Metni Konunun devamındadır.

[ad]

Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne Gönderilen Tekzip Metni

31.08.2012 Cuma günü gazetenizde yer alan ‘’Üniversitelerde YÖK İnkılabı: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersi kalkıyor’’ başlıklı haberin Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın beyanına atıfta bulunularak
hazırlandığı algısı ortaya çıkmaktadır. Ne var ki Sayın Çetinsaya’nın haberi hazırlayan muhabire ya da başka bir gazeteciye böylesi bir açıklaması olmamıştır.

Yükseköğretim Kurulu, yükseköğretimin yeniden yapılandırılması kapsamında üniversitelerimizin eğitim-öğretim, araştırma ve toplumsal hizmet fonksiyonlarının iyileştirilmesi noktasında reform çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu çalışmalar sonuçlandığında kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir yorum bırakın