YÖKDİL Sınavı Zor Muydu ? YDS ile karşılaştırılması ve yorumlar

0
3919

5 mart 2017 tarihinde yapılan YÖKDİL sınavının ardından, YDS ile aynı geçerliliğe sahip olan sınavın zorluk düzeyi ile ilgili tartışmalar başladı. Sınava katılan adayların bir çoğuna göre sınav YDS’den daha kolay olarak görüldü.

Sınava katılan adayların bir kısmı Ekşi Sözlük’te açılan “5 mart 2017 yökdil sınavı eşitsizliği” başlığıyla haksızlığı dile getirdiler.

“öncelikle sınava girmedim tüm odağım yds iken saflık yapıp ve ösym ye bir sınav parası daha verip sınav günü 150 km yol çekmek istemedim.

sınavın kolay olduğu hatta türkiye’nin en kolay yabancı dil sınavı olduğu söylenmektedir.bu durum sınavların belli standartları olması ve eşitlik ilkesine aykırıdır.yıllarca yds için çabalayanlar ve hayallerinden vazgeçenlerin geleceği için ydsye hazırlanıp bu sınavı es geçenlerin ahı alınmıştır.

aynı zamanda bu sınavın puanı her yerde yds ile denk olacakmış sınavdan 15 gün önce yök böyle bir karar açıklamış yani öğretim elemanı olabilirsiniz.işte bu durumda büyük nir eşitsizlik ortaya çıkmakta ve liyakat ilkesi yine hiçe sayılmaktadır bu sınav kesinlikle bir ölçüt olmamalı.

ben bu durumu bimere şikayet ettim aynı fikirde olan ve rahatsız olanlar bimere şikayet etsin.

mindflow

“ilk olması hasebiyle baya bir kolay olmuştur, bir de felsefenin dibine vurmuşlar.”
05.03.2017 11:36 cataflam

“epeyce kolay geçen bir sınavdır.
ilk olması gerekçesiyle böyle olmuş olabilir lakin ne bileyim işte kolaydı ya.”
05.03.2017 11:39 xelen

“hakkında kolaydı denilmek suretiyle beni üzmüş sınavdır. belki yüksek lisansımın itici gücü olacaktı şuradan gelecek sonuç. ah sözlük, ah…”
05.03.2017 20:56 kedigozu

YDS Uzmanı Suat Gürcan’ın Açıklamaları:

Bir yorum bırakın