YÖK’ten Akademik Arama Sistemi

0
1247

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan, Türk yükseköğretiminde görev yapan akademisyenlere ait kişisel akademik bilgilerin ve bilimsel / akademik faaliyet çıktılarının tek bir noktadan elektronik ortamda erişilebilme imkanın sunulacağı “YÖKAKADEMİK” (YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK ARAMA) sistemi, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın da katılacağı tanıtım toplantısı ile saat 11.00’da hizmete açılacak.

yök başkanı yekta saraç

Yükseköğretim kurulu başkanı Yekta Saraç’ın da katılacağı bu tören ile hizmete açılacak olan YÖK Akademik Arama Sistemi ile bu sayede Yükseköğretim kurulunda görev yapmakta olan akademisyenlerin bilimsel ve akademik faaliyetlerinin olduğu raporlara kolay bir şekilde erişebilmeleri sağlanmış olacak.

YÖK Başkanının verdiği bu müjdeli haberle birlikte yüksek öğretim öğrencilerinin bir bölümü sevinçten havalara uçarken, bir bölümünün aklında soru işaretleri belirmiş vaziyette… Şüphelerin oluşmasının temel nedeni, ilgili arama sisteminin oturması ile birlikte uluslararası yayınların alınmasının akabinde akademik çeviri ihtiyacını nereden, hangi platformdan karşılanacağı… Bu noktada Gribilge olarak bizler alanında profesyonelleşmiş Protranslate firmasından edineceğiniz akademik çeviri hizmetinden yüzde yüz mutlu kalacağınızı garanti ediyoruz. Detaylar için ilgili siteye buradan bağlanabilirsiniz!

Bir yorum bırakın