YÖK’ten Yabancı Dil Eğitimi: YÖKDİL

0
3320

YÖKDİL Nedir ?

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Dil Eğitim Portalı çalışması eğitim alanında bir sosyal destek projesi olarak ortaya çıkmış ve eğitimde e-dönüşüm politikası kapsamında geliştirilmiştir.

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Dil Eğitim Portalı ile web-tabanlı uzaktan eğitim alanında gelişen Bilgi ve İletişim teknolojilerinin sunduğu alternatif eğitim ortamlarından yararlanılarak öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine katkıda bulunulması amaçlanılmaktadır. Öğrenciler bu platform içerisinde sunulan yabandı dil kaynaklarından ve hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklardır.

1. Öğrenci olarak sistemi nasıl kullanabilirim/Sisteme nasıl giriş yapabilirim?
Öğrenciler http://ide.yok.gov.tr web sayfası üzerinden “Öğrenci Kayıt” bağlantısından Portal sistemine kayıt işlemlerini tamamlayarak giriş yapabilirler.

Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, kullanıcı adı olarak TC Kimlik numaraları ve öğrenci kayıt bölümünde tanımladıkları şifreleri ile Portala giriş yapabilirler.

 

yökdil

2. Öğretim elemanı olarak sistemi nasıl kullanabilirim/Sisteme nasıl giriş yapabilirim?


Yabancı dil eğitiminden sorumlu öğretim elemanları için:

Portal sistemimiz YÖKSİS sistemimiz ile entegre çalıştığı için Üniversiteniz Personel Dairesi Başkanlığına YÖKSİS sisteminde kullanıcı rol tanımlama işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında YÖKSİS kullanıcı adınız (TC Kimlik numarası) ve YÖKSİS şifreniz ile Portala giriş yapabilirsiniz.

Bu işlemle ilgili ayrıntılı belge YÖKSİS Duyurular bölümünde bulunmaktadır.

 

Bir yorum bırakın