YSK’dan Seçim Öncesi Elektrik Kesintisi Açıklaması

0
1075

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, seçim günü yaşanabilecek olası elektrik kesintilerine karşı alınan önlemleri anlattı.

“Her seçim döneminde Enerji Bakanlığı’yla gerekli tedbirlerin alınması için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Her seçim dönemi bu konu gündeme geliyor” diyen Güven, şunları söyledi:

“Ancak seçim günleri, elektrik kesintileri diğer günlerden daha az oluyor. Ama ümit edilir ki hiç yaşanmasın. Bu seçim dönemine ilişkin olarak Adalet Bakanlığı ile görüştük. İlçe seçim kurullarında gerekli tedbirleri aldık.
Jeneratör olan adliyelerimize ilçe seçim kurullarının çalışma yerlerini belirledik. Jeneratör bulunmayan yerlerle ilgili de seçim gününe kadar tamamına jeneratör alınabilmesi için gerekli çalışmaları yaptık. herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Bir kısım eksiklik var, onlarla ilgili seçime kadar eksiklik giderilecek. Her türlü hazırlık yapılıyor.”

ysk

Eksik Aday Listesi Sunan Partilere 2 Gün Süre:

YSK’ya teslim edilen aday listelerinin incelenmekte olduğunu dile getiren Güven, şunları kaydetti:
“Kurulumuz tarafından, dün saat 17.00’den itibaren bildirilen aday listeleri incelenmektedir. Bazı siyasi partiler aday listelerini eksik bildirmiş. Bazı siyasi partiler de aday listelerinde eksik belge ile bize gelmişledir. Bu partilere bir süre verilecek.
Yarın saat 17.00 itibariyle bu eksikleri gidermeleri için kendilerine 2 günlük süre vereceğiz. 11’i itibariyle tüm siyasi partiler eksiklikleri bize bildirmek zorundadır.

Bir yorum bırakın