YSK’dan Tutanak ve Hatalı Oy Sayımı Açıklaması

0
1343

YSK Başkanı Sadi Güven, özellikle Ankara, İstanbul ve Antalya gibi büyükşehirlerde  ıslak imzalı tutanaklarda hatalar olduğunun görülmesi üzerine, “Islak imzalı tutanaklarda hata varsa, bunlar da düzeltilir, kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, seçim sonuçlarına itiraz sürecinin bekleneceğini, bunun bir yasal süreç olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin sakin olmalarını istiyorum. 30 sene hakimlik yaptım. Yasal hakkı olmadığı sürece hiç kimsenin bağırıp çağırarak hak elde ettiğini görmedim” dedi.

Resmi seçim sonuçları ne zaman açıklanacak ? 

Kesin sonuçların ne zaman açıklanacağının sorulması üzerine Güven, zorlu bir süreç dönemi yaşandığını, artık işin sonuna gelindiğini söyledi.

Islak imzalı tutanaklarla YSK verilerinin tutmadığı iddiası doğru mu ?

Bu soruya Güven, “Biz yüzde 90’ın üzerinde seçim sonuçlarını siyasi partilerle paylaştık, kendi internet sitemizde de yayınlıyoruz. Bu ıslak tutanaklar seçimin teminatıdır. Bu tutanaklarda yanlış varsa bunlar yine siyasi partilerin temsilcilerinin bulunduğu ilçe seçim kurullarında düzeltilecek ve internet sayfamızda yayınlanacaktır, kimsenin tedirginliği olmasın” yanıtını verdi.

yerel seçim sonuçları

 

Bir yorum bırakın