Yüksek Lisans, Yatay-Dikey Geçiş ve Ek kontenjan Öğrencileri İçin Yurt Başvuruları (2013)

0
4781

2013-2014 akademik yılı için 2. Yurt başvuruları başlamıştır. Bu başvuru sürecinde:

  • Yüksek lisans
  • doktora,
  • yatay geçiş
  • dikey geçiş,
  • özel yetenek,
  • ve ek kontenjandan üniversiteye yerleşen öğrencilerin yurt başvuruları alınacaktır.

Yurtlar Hakkında:

Yurt istekleri ancak, öğrencinin ailesinin ikamet ettiği yer, öğrenim göreceği yükseköğretim kurumunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ise (şehir içi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ felçli bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler yurtkurhariç) yurt başvurusu dikkate alınacaktır.
Kurum yurtlarının bulunduğu ilve ilçeleri görmek için Tıklayınız
Yurt ücreti; yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında öğrenciden alınan paradır. Farklı (yüksek) yurt ücreti, genel ücrete tabi yurtlarımıza oranla fiziki yapı ve/veya donanımda farklılıklar bulunan yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında alınan paradır.
Depozito; öğrencinin yurt ücretini zamanında yatırmaması veya yurtta yapacağı zarara karşılık tutulan paradır. Öğrencinin yurtla ilişiği kesildiğinde 10 gün içinde yurda başvurması halinde depozitosu iade edilir. (1 Ocak 2013 tarihinden itibaren genel ücret uygulanan yurtlara aylık yatak ücreti 111 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise bu ücretler 114 TL ile 198 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Genel ücret uygulaması yapılan yurtlarda alınan depozito ücreti 175 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise 180 TL. ile 350 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 1 Ocak 2014 tarihinde bu ücretler yeniden belirlenecektir. Depozito ücreti; genel ücret uygulaması yapılan yurtlar ile farklı ücret uygulaması yapılan yurtlarda; bir aylık yurt yatak ücretinden az olmamak ve dört aylık yurt yatak ücretini geçmemek kaydıyla Genel Müdürlükçe ayrı ayrı belirlenecektir.)

2013-2014 ÖĞRETİM YILINDA ÖZEL YETENEK,YÜKSEK LİSANS-DOKTORA,YATAY-DİKEY GEÇİŞ VE EK KONTENJAN İLE BİR YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMINA GİRMEYE HAK KAZANAN ÖĞRENCİLER İÇİN YURT BAŞVURUSU

Bir yorum bırakın