Zaytung Haberini Paylaşan Üniversiteliye Hapis Cezası

0
1202

Mizahi haber sitesi Zaytung’un vatandaşa “Gavat” diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile ilgili bir haberini paylaşan Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü birinci sınıf öğrencisi Meral Tutcalı, 1 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Elbette daha önce sabıkası olmadığı için hükmün açıklanması geride bırakıldı.

Öğrencinin evi 2 kez basıldı, Vali Çoş şikayetçi oldu

Cumhuriyet Gazetesi’nden Hilal Köse’nin haberine göre; Tutcalı, 6 Ocak 2014’te “Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, özerkliğini ilan etti. RTE’den daha forslu..” ifadesinin yer aldığı, fotoğraflı Zaytung haberini paylaştı. Bu tweet’i nedeniyle iki kez evi polislerce basına Tutcalı hakkında, Kendisini protesto eden bir yurttaşa ‘gavat’ demesiyle hafızalara kazınan dönemin Adana Valisi Coş’un şikayetiyle dava açıldı.

Tutcalı’nın avukatı Remzi Ümit Atay, karara itiraz edeceklerini belirtti.

vali çoş

Tutcalı: Hak etmedim

Meral Tutcalı da beraat beklediklerini ancak mahkeme kararını duyunca çok şaşırdığını söyleyedi. Tutcalı, “Bu kararı farklı düşünenlere baskı ve yıldırma politikasının bir parçası olarak görüyorum. Böyle bir cezayı da hak etmediğimi düşünüyorum. Gelecek güzel günlere olan umudumu yitirmedim” diye konuştu.

Kaynak: t24.com.tr

Bir yorum bırakın